Nasza historia

Alpida powstała w 2003 roku z myślą o wspieraniu w zakresie sprzedaży działów handlowych firm zainteresowanych sprzedażą swoich produktów i usług na największym rynku zbytu w Polsce, czyli w Warszawie i jej okolicach. Wykorzystując boom w budownictwie mieszkaniowym, a następnie drogowym, staliśmy się największym dostawcą wyrobów granitowych do budownictwa drogowego, mostowego i mieszkalnego. Działamy głównie na rynku B2B i zaopatrujemy firmy budowlane w: granit, bazalt i inne kamienie szare i kolorowe z Ukrainy, Szwecji, Chin.
Dziś  Alpida jest największym w Polsce dostawcą budowlanych wyrobów granitowych ciętych i łupanych dla firm drogowych, mostowych oraz budownictwa kubaturowego.

W 2021 roku do Alpidy dołączył zespół handlowy zajmujący się profesjonalnie sprzedażą opraw i rozwiązań oświetleniowych. Każda z osób tworzących zespół ma wieloletnie doświadczenie w branży elektrotechnicznej. Zadaniem zespołu jest widoczne zaistnienie na rynku usług termomodernizacyjnych oraz sprzedaży opraw i rozwiązań oświetleniowych. W ciągu roku od zaistnienia w strukturach Alpida zespół pozyskał i zrealizował wiele ciekawych projektów (np. modernizacja oświetlenia szpitala JCM Jawor i szpitala Powiatowego w Sochaczewie, termomodernizacja czterech szkół oraz Urzędu Miasta w Chełmnie) oraz rozwinął współpracę z dużymi graczami na rynku wykonawstwa elektrotechnicznego, w tym Energa Oświetlenie Sopot, Vivenge Siedlce, Net Service Warszawa, A’bell Gdańsk, Elektromontex Nieznanice, Mi-Dan Góra.

1 października 2022 r.
Dziś startujemy jako nowa specjalistyczna spółka Alpida Power.

Nasza misja

W zakresie oświetlenia dostarczamy rozwiązania, które pozwalają pracować i żyć w lepszych, przyjaźniejszych i zdrowszych warunkach.

 

Nasze wartości